Friday, July 28, 2017

Pengiraan Kos Jualan (Per Unit) dan Harga Jualan (Costing Price)





Hari ini kami ingin berkongsi bagaimanakah 
mengira harga kos dan memilih harga jualan 
yang sesuai dengan produk anda.

Kita menggunakan contoh jualan Burger, 
supaya konsep ini mudah difahami.

Walaupun kiraannya adalah hanya kiraan asas, 
ia dapat memberi idea dan gambaran sebenar 
bagaimana harga produk anda dapat di nilaikan 
di pasaran.


















Anda perlu dapatkan sebanyak mungkin maklumat.
Lebih tepat maklumat yang di kumpulkan, 
makin tepat kiraan kos.

Kiraan kos dapat memberikan kelebihan 
dimana anda dapat meningkatkan lagi 
margin keuntungan dan membolehkan anda 
memberi harga yang lebih menarik 
daripada harga pesaing-pesaing yang ada.

Harap dapat membantu

Sekian, terima kasih.

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Kaedah Merekod Petty Cash bersama Jadual Bulanan

 Kaedah Merekod Petty Cash bersama Jadual Bulanan Assalamualaikum WBT dan Selamat Sejahtera Mari belajar untuk merekod petty cash dengan tig...